Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na Msze św. roratnie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i was wszystkich codziennie popołudniu w kościele i Stroniu.

W tym tygodniu Msze popołudniowe w środę, czwartek i piątek w Stroniu o 1630, w kościele o 1800; w pozostałe dni w kościele i w Stroniu o 1700.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś przy nabywaniu Chlebków miłosierdzia. Będą one wsparciem potrzebujących także z naszej parafii. W szkołach także organizowana jest akcja pomocy potrzebującym rodzinom naszej parafii. Przez dwa tygodnie będzie można składać żywność z długim terminem ważności lub środki czystości.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii, a także za ofiary składane przy okazji nabywani opłatków, przeznaczone dla siostry zakrystianki i pana organisty.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – 13. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za niego i jego posługę pasterską.
  • w środę – św. Andrzeja Apostoła
  • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego,

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek i sobotę miesiąca. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, tym bardziej, że zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii. Zachęcamy do spowiedzi: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Spowiadać będziemy w Stroniu od godz. 1600, a w kościele od godz. 1700.

Młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę i nabożeństwo w czwartek o godz. 1800 w kościele.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin i ks. Kacper od 1000. Jest to już wizyta przed świętami, dlatego prosimy, by nowych chorych zgłosić do czwartku.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę w kościele po Mszy o 630, w Stroniu przed Mszą popołudniową o 1645.

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę. Także w przyszłą niedzielę ministranci i lektorzy będą rozprowadzać tradycyjne cukierki odpustowe oraz pierniki św. Mikołaja. Dochód w całości przeznaczony jest na duszpasterstwo LSO w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

Chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkania w kościele w środę o godz. 1530; w Stroniu w piątek o 1530.

Zapraszamy na kolejny, przedostani etap Rodzinnego Pielgrzymowania Beskidzką Drogą św. Jakuba w sobotę 3 grudnia. Trasa z Żywca do Szczyrku. Wyjazd o godzinie 715, koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku. Informacje na plakacie i stronie internetowej.

W tym tygodniu rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Stanisława Wilka, Jana Dawca, Barbarę Mordarską, Zofię Sędzimir, Józefa Dadała, Marię Bugajską i Tadeusza Kożucha.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Stefan Kunicki, Bolesław Kożuch, Artur Wąsowicz, Stanisław Bulanda, Krzysztof Groń.