33 Niedziela Zwykła
Światowy Dzień Ubogich
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Kościół na Ukrainie. Tradycyjna Akcja Chlebków Miłosierdzia odbędzie się w I Niedzielę Adwentu, 27 listopada.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w czwartek – św. Elżbietę Węgierską,
  • w piątek – bł. Karolinę Kózkównę, i męcz.
  • w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu przypada też Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie na plebanii w środę po Mszy wieczornej.

Akcję Katolicką zapraszamy w czwartek o 1700 na różaniec w kościele i spotkanie na plebanii.

Chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę o godz. 1530 w kościele, natomiast dziewczynki, które chciałyby zaangażować się w Dziewczęcą Służbę Maryjną w piątek o 1600 w Świetlicy Wiejskiej.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Adama Twaroga i Józefa Kubackiego.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Józef Wilk, Adam Szymczyk, Krzysztof Nowogórski, Henryk Kunicki, Stanisław Kunicki.

Przez cały listopad modlimy się z zmarłych w wypominkach przed Mszami świętymi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy a jednocześnie przypominamy także o zachowaniu porządku na cmentarzu. Prosimy o zabieranie śmieci z grobów do śmieci domowych, a jeśli konieczne jest ich pozostawienie prosimy o przestrzeganie wyznaczonych miejsc segregowania śmieci i dokładne oddzielanie plastiku od odpadów roślinnych.