Nowo wybraną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie na plebanii dziś o godz. 1600.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w środę – Święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej
  • w czwartek – św. Leona Wielkiego, i dok. Kościoła
  • w piątek – św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100. Zapraszamy poczty sztandarowe, uczniów, organizacje i stowarzyszenia działające na naszym terenie oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

Biskup tarnowski udziela na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i zachęca by zastąpić ją modlitwą w intencji pokoju na świecie.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Marcin. Składamy Mu serdeczne życzenia. Msza Św. w jego intencji będzie w niedzielę o godz. 1130.

  • w sobotę – św. Jozafata, bpa i męcz.
  • w niedzielę – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Ofiarą do puszek będziemy mogli wspomóc w tym roku Kościół na Ukrainie. Zachęcamy także do pomocy potrzebującym w naszych sąsiedztwach.

We wtorek zakończenie Tygodnia modlitw za zmarłych. Msze św. popołudniowe jutro i we wtorek w Przyszowej i w Stroniu o 1700, wcześniej wypominki oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jeśli pogoda na to pozwoli Msza będzie w kaplicy cmentarnej. Po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwą różańcową. Przez cały listopad przed Mszami wypominki i modlitwa za zmarłych.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy z Rodzicami na Mszę św. i spotkanie w środę o godz. 1700.

W tym tygodniu rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Stanisława Dyrka.

Troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Maria Śmierciak, Mirosław Wilk, Włodzimierz Wilk, Łukasz Wiktor, Bogusława Dyrek.

Zapraszamy na kolejny etap Rodzinnego Pielgrzymowania Beskidzką Drogą św. Jakuba w sobotę, 12 listopada. Trasa ze Ślemienia do Żywca. Wyjazd o godzinie 700, koszt: 40 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku. Wszelkie informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

W piątek, 18 listopada w Tarnowie odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8. Wezmą w nim udział także kandydaci z naszej parafii. Szczegółowych informacji udzielają księża w szkołach.

 

Wójt Gminy Łukowica informuje, że mieszkańcy gminy mogą składać w urzędzie wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach w cenie 2000 zł za tonę brutto. Wnioski można składać u Ekodoradcy – wejście od strony pawilonu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy informuje, że należy niezwłocznie odebrać decyzje przyznające stypendium socjalne oraz przypomina, że do 30 listopada bieżącego roku należy dostarczyć faktury potwierdzające poniesione wydatki na koszty edukacyjne dla dzieci.