Przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodzież uczącą się i studiującą.

W ostatnią niedzielę odbyło się liczenie wiernych. W naszej parafii w Mszach uczestniczyło 1856 wiernych (o 153 więcej niż w ubiegłym roku). Udzieliliśmy 679 Komunii świętych (o 184 więcej niż w ubiegłym roku).

• jutro – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  • we wtorek – św. Łuksza Ewangelistę; patronalne święto Służby Zdrowia
  • w czwartek – św. Jana Kantego,
  • w sobotę – Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski
  • w niedzielę – Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Stroniu Kiermasz Misyjny prowadzony przez dzieci z PDMD. Dochód zostanie przeznaczony na wyjazd dzieci w czasie ferii zimowych. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na różaniec codziennie po Mszy św. popołudniowej. W niedzielę przed Mszą.
W sobotę Msza Święta w Stroniu będzie wyjątkowo o godz. 1600.

Akcję Katolicką zapraszamy w czwartek o godz. 1700 na Mszę, różaniec i spotkanie na plebanii.

Zachęcamy do składania wypominków za zmarłych i jeszcze raz bardzo prosimy o porządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu. Apelujemy o roztropne dekorowanie grobów i ograniczanie liczby zniczy tak, byśmy nie produkowali nadmiernej ilości śmieci. Zadbajmy nie tylko o nagrobki, ale też o otoczenie i alejki w pobliżu.

Wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w sobotę o godz. 500 z parkingu przy kościele.

Zapraszamy na kolejny etap „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 700, koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku.

Zapraszamy na Koncert Papieski w przyszłą niedzielę o godz. 1800 w Limanowskim Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w Kinie Klaps i godzinę przed koncertem.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Stanisława Gurgul, Tomasz Wilk, Józef Król, Artur Duda, Józef Biel.

Organizowana jest pielgrzymka do Medziugorie od 8 do 11 listopada. Szczegóły w gablocie.

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Druki kart wyborczych znajdują się przy wyjściach. Będzie można je składać w przyszłą niedzielę do puszek. Na karcie można zapisać nie więcej niż troje spośród kandydatów, a z Długołęki nie więcej niż jednego. Zgłoszono następujących kandydatów

• Długołęka – Świerkla: Marcin Cabała, Maciej Krzak, Ewa Plata;
  • Przyszowa I: Krzysztof Kędroń, Stanisław Mrowca, Maria Pająk, Jolanta Sewiło, Tomasz Skirliński;
  • Przyszowa II: Irena Kasprzycka, Agata Opiela, Irena Piszczek, Magdalena Romankiewicz
  • Stronie: Adam Augustynek, Roman Liszka, Anna Michalik, Katarzyna Szewczyk;

Zachęcamy do głosowania.

Przyszowa, 16.10.2022r.

KOMUNIKAT

w sprawie ustalenia list i zarejestrowania kandydatów w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Przyszowej, zarządzonych na dzień 23 października 2022 r.

1. Powołana Komisja Wyborcza w składzie:
  • Bronisław Kunicki
  • ks. Marcin Mastalski
  • s. Elżbieta Sienkiel
  • Ewa Leśniak

ustaliła na podstawie pisemnych zgłoszeń, listy kandydatów w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Przyszowej według poszczególnych sołectw wchodzących w skład Parafii.

Wszyscy umieszczeni na listach i zarejestrowani kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie.

Listy kandydatów przedstawiają się następująco:

Przyszowa I          – Krzysztof Kędroń, Stanisław Mrowca, Maria Pająk, Jolanta Sewiło, Tomasz Skirliński;

Przyszowa II        –        Irena Kasprzycka, Agata Opiela, Irena Piszczek, Magdalena Romankiewicz

Stronie                 – Adam Augustynek, Roman Liszka, Anna Michalik, Katarzyna Szewczyk;

Długołęka           – Marcin Cabała, Maciej Krzak, Ewa Plata;

Listy te będą również wywieszone w gablotach kościelnych i umieszczone na stronie internetowej Parafii.

1. Przypomina się ogłoszone poprzednio zasady dokonywania wyborów:
  • Wybory odbywają się w niedziele 23 października 2022r. podczas wszystkich nabożeństw w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Stroniu.
  • Wierni pobierają druki kart wyborczych, które znajdują się na stolikach w kościele parafialnym i w kaplicy w Stroniu.
  • Na kartach wyborczych należy umieścić nazwiska i imiona kandydatów spośród kandydatów umieszczonych na listach, w liczbie nie większej niż liczba członków Rady wybieranych w poszczególnych sołectwach:

Przyszowa I                   – 3 członków,

Przyszowa II                 – 3 członków,

Stronie                          – 3 członków,

Długołęka            – 1 członek

• Umieszczenie większej liczby kandydatów na karcie wyborczej niż liczba wybieranych członków Rady lub umieszczenie na niej innych kandydatów niż tych, których nazwiska umieszczone są na listach kandydatów, będzie uważane za oddanie głosu nieważnego.
  1. Karty wyborcze w dniu wyborów tj. 23 października 2022 r. należy składać do przygotowanych puszek lub na tacę, podczas nabożeństw.

Zwracam się ponownie z apelem o czynne wzięcie udziału wyborach członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Ks. mgr Jan Gajda