W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  • w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziew. i doktora Kościoła

W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia, cierpliwości i mądrości w wychowywaniu młodego pokolenia. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli i wychowawców zwłaszcza podczas nabożeństwa różańcowego.

Zapraszamy na różaniec codziennie po Mszy św. popołudniowej. W niedzielę przed Mszą.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tradycyjnie w naszej diecezji ten dzień łączy się z Marszem dla Życia i Rodziny. W intencji życia, małżeństw i rodzin będziemy się modlić podczas nabożeństwa różańcowego.

Zbliża się listopad. Miesiąc modlitwy za zmarłych. Imiona naszych zmarłych, których będziemy wypominać można wypisywać na kartkach i składać u księży lub sióstr, a w Stroniu kartki wrzucić do skrzynki w przedsionku kaplicy, lub u księży. Bardzo prosimy, aby zmarłych wypisywać w mianowniku.

Prosimy również o porządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu, ale tak aby nie zaśmiecać innym grobów. Nie wrzucajmy trawy do pojemników tylko pod wskazane miejsce. Do pojemników składamy tylko wypalone znicze. Prosimy w miarę możności zabierać odpady do śmieci domowych. Niech porządek na cmentarzu będzie wizytówką naszej parafii i wyrazem szczerej pamięci o zmarłych.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Leżajska w sobotę, 22 października. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

W Okręgu Limanowskim trwają zapisy na wyjazd do Lizbony na spotkanie z Ojcem Świętym w ramach „Światowych Dni Młodzieży”. Ze względy na zakup biletów lotniczych zapisy potrwają do 25 października 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu można uzyskać w kancelarii parafialnej Bazyliki w Limanowej. ŚDM odbędą się od 26 lipca do 8 sierpnia 2023 r. Przewidywany koszt to około 4500 zł.

Zapraszamy na Koncert Papieski: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”, który odbędzie się w niedzielę 23 października o godz. 1800 w Limanowskim Domu Kultury. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert są do odbioru w kasie Kina Klaps oraz na godzinę przed koncertem. Zachęcamy do udziału.

Jeszcze do soboty można składać propozycje kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zaangażujmy się w życie naszej parafii podejmując tę propozycję.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Katarzyna Pacholarz, Maria Gurgul, Irena Gurgul, Celina Gurgul, Krystyna Gurgul.