W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – św. Franciszka z Asyżu
  • w środę – św. Faustynę Kowalską, męcz.
  • w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Spowiadać będziemy w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

Młodzież klas 8 zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę, różaniec i pierwsze spotkanie przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 1800 w kościele.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin i ks. Kacper od 1000.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Przyszowej i w Stroniu codziennie po Mszy św. popołudniowej; w niedzielę przed Mszą.

Zachęcamy do składania propozycji kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańske za zmarłych: Irenę Sewiło, Adama Twaroga, Józefa Kubackiego i Zofię Kunicką a w sobotę za zmarłego Józefa Bodzionego.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Zbigniew Oleksy, Czesław Pietrzak, Paweł Gurgul, Zbigniew Gurgul, Stanisława Gurgul.

Organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Leżajska w sobotę, 22 października. Koszt 120 zł (z posiłkiem). Zapisy w kancelarii i zakrystii.

 

Komunikaty Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji.

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.

Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Drodzy Diecezjanie,

16 października br. będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. W Liście do rodzin, papież Polak przypominał jak ważna jest „modlitwa rodziny, modlitwa za rodziny, modlitwa z rodzinami” (Jan Paweł II, List do rodzin, 4).

Serdecznie zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny, który w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Krynickim Deptaku. 

Niech w tegorocznym Dniu Papieskim, poprzez naszą modlitwę, szczególnie zabłyśnie „blask prawdy” (Veritatis Splendor) o małżeństwie i rodzinie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Krynicy-Zdroju lub w parafiach corocznie organizujących Marsz dla Życia i Rodziny.

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI