Bóg zapłać z ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – św. Wincentego à Paulo,
  • w środę – św. Wacława, męcz.
  • w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w piątek – św. Hieronima, i doktora Kościoła
  • w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, , doktora Kościoła

W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec w kościele i kaplicy po Mszy o godz. 1700, w niedzielę przed Mszą popołudniową.

W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w kościele po Mszy o 630, w Stroniu po Mszy o godz. 1700.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z Przyszowej i Stronia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w kościele w sobotę o godz. 1700.

Na spotkanie Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek o godz. 1800. Modlitwa różańcowa w kościele, a później spotkanie na plebanii.

W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 1130 procesja różańcowa.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników i Kalendarze Misyjne na nowy rok.

Zachęcamy do składania propozycji kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Ksiądz dziekan zaprasza na Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w pierwszą sobotę o godz. 1900 w Bazylice. Mszy Świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ksiądz dr Jacek Soprych.

W sobotę rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańske za zmarłych: Stefanię Śmieszek, Tadeusz Kożucha i Stanisława Dyrka. 

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Wiesław Fryzowicz i z Kasprzakówki: Janusz Pulit, Józef Nowogórski, Leon Oleksy, Marcin Pietrzak.

 

     W Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu powstaje ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, które służy pomocą małżeństwom w kryzysie i osobom pozostawionym przez współmałżonka. Otwarcie ogniska nastąpi w niedzielę, 2 października, na Mszy św. o godz. 1600. Po Mszy św. dla zainteresowanych odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.

     Ośrodek Zdrowia Łukowica wraz z CORTIMED Gabinet Badań Słuchu Limanowa zaprasza mieszkańców Gminy Łukowica na nieodpłatne badania słuchu, które odbędą się 30 września.

     Dzięki staraniom OSP Stronie, decyzją Wójta Gminy Łukowica dla OSP w Stroniu zostanie przekazany lekki samochód pożarniczy. Zarząd OSP Stronie zwraca się z prośbą do mieszkańców o wsparcie budowy tymczasowej wiaty. Potrzebne jest drzewo na wiatę i więźbę dachową. Więcej informacji u prezesa – p. Adama Platy.

 

 

 

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

 

            Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików.

Z pasterskim błogosławieństwem

                                      † Andrzej Jeż

                                     BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

 

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych przywiązanych do liturgii tradycyjnej, decyzją Biskupa Tarnowskiego została zwiększona częstotliwość sprawowania Mszy św. w tak zwanym klasycznym rycie rzymskim w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Od 1 października Msze św. we wspomnianym rycie będą sprawowane w każdą niedzielę o godz. 15.30.