Rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W środę przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Droga krzyżowa w kościele o godz. 545. Droga krzyżowa na Łyżkę o godz. 1430. Rozpoczęcie w kościele.

W czwartek rozpoczyna się Wielki Odpust w Limanowej. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Limanowej w najbliższy piątek. Wyruszymy z kościoła o godz. 1300, pójdziemy przez Siekierczynę i Jabłoniec. Powitanie pielgrzymów przed Bazyliką od godz. 1630, Msza św. o godz. 1730. Na drogę powrotną będzie podstawiony autokar dla chętnych. Z racji pielgrzymki Msza w Stroniu w piątek o godz. 800. Główna uroczystość odpustowa połączona z dziękczynieniem za plony w przyszłą niedzielę o godz. 1100.

Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Limanowej dla Ministrantów i Lektorów z Przyszowej i Stronia oraz dla DSM i PDMD w sobotę. Szczegóły u ks. Kacpra i s. Agni.

Spotkanie Rady Parafialnej będzie w niedzielę o godz. 1600. Zapraszamy członków rady na ostanie spotkanie tej kadencji. Wybory do parafialnych rad duszpasterskich odbędą się w całej diecezji 23 października.

W zakrystii można się zapisać na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 25 września.

Kurs przedmałżeński dla par odbędzie się w dniach 23-25 września przy Bazylice w Limanowej. Zapisy telefonicznie (183372264) lub w kancelarii parafialnej w Limanowej.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Łukasz Dynowski, Wioletta Pietrzak, Zofia Sędzimir, Teofil Sułkowski, Michalina Leśniak.

Zbiórka do puszek w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników na nowy rok. 

Sołtys Sołectwa Przyszowa zwołuje zebranie wiejskie na wtorek, 13 września o godz. 800 w budynku Świetlicy. Tematem będą sprawy związane z uchwaleniem wniosku o przyznanie środków z Funduszu Sołeckiego na rok 2023.