W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w czwartek – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Msze w tym dniu w kościele o 630 i 1800, w Stroniu o 1800. Podczas Mszy świętych poświęcenie ziarna siewnego.

Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 25 września. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 500 rano. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł.

Zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne przed I Komunią świętą w środę po Mszy wieczornej.

Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej będzie w piątek o godz. 1600.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Andrzej Gurgul, Stanisław Gurgul, Marek Urbaniak-Miś, Jan Dynowski, Mariusz Sędzimir.

Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.