Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, i dok. Kościoła

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w czwartek, 1 września. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów na Msze święte o godz. 800:

  • w kościele dla Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Przyszowej
  • w kaplicy dla Szkoły Podstawowej w Stroniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego spowiedź dla dzieci ze szkół podstawowych w środę, spowiedź młodzieży i starszych w piątek. Spowiadamy w te dni w Stroniu od godz. 1600, a w kościele od godz. 1700.

Msze popołudniowe w I czwartek i piątek w Stroniu o 1630, w Przyszowej o 1800.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin i ks. Kacper od 1100.

Zmiana tajemnic w sobotę: w kościele po Mszy o godz. 630, w Stroniu po Mszy o 800.

Ks. dziekan zaprasza na Nabożeństwo Fatimskie, w pierwszą sobotę września o godz. 1900 przy Ołtarzu Polowym na Placu Sanktuaryjnym w Limanowej. Mszy będzie przewodniczył abp Wacław Depo. Po Mszy procesja różańcowa wokół rynku.

W najbliższą niedzielę na Jasnej górze odbędą się Ogólnopolskie Dożynki. Organizowany jest wyjazd autokarem. Zgłoszenia do środy przyjmuje pan Stanisław Sewiło. Numer telefonu w gablocie (516 320 636).

Zachęcamy do podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w obronie chrześcijan, dotyczącej obrazy uczuć religijnych. Podpisy będzie można złożyć w tym tygodniu u przedstawicieli Akcji Katolickiej.

Po wakacyjnej przerwie, w sobotę 3 września odbędzie się na kolejny etap Rodzinnego pielgrzymowania Beskidzką Drogą św. Jakuba. Trasa z Kalwarii Zebrzydowskiej do Wadowic. Serdecznie zapraszamy stałych pielgrzymów, jak również wszystkich, którzy pragną wyruszyć na najsłynniejszy europejski szlak pielgrzymkowy. Organizowany jest transport. Wyjazd o godz. 700, koszt: 30 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku.

Jutro rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłego Józefa Kubackiego, a w sobotę za zmarłą Patrycję Kożuch i Irenę Sewiło.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Jan Liszka, Zofia Leśniak, Witold Dzięgiel, Grzegorz Gurgul, Marek Gurgul.

Posługę w naszej wspólnocie parafialnej podjęła s. Agnia Sienkiel, nowa przełożona wspólnoty zakonnej Sióstr Służebniczek, katechetka oraz s. Gregoriana Zięba. Serdecznie siostry witamy i życzymy wielu łask Bożych i mocy Ducha Świętego w posłudze wśród nas.