Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • jutro – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte według porządku niedzielnego. Podczas Mszy świętych poświęcenie ziół i kwiatów.

Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 1500 sprawowaną w intencji wszystkich mieszkańców Parafii – dziękczynienie za zbiory, z prośbą o błogosł. Boże i zachowanie od klęsk żywiołowych z intencji Sołtysów i Rad Sołeckich. Po Mszy dożynki na placu obok szkoły.

  • we wtorek – św. Jacka,
  • w sobotę – św. Bernarda, opata i dok. Kośc.

Dziękujemy wszystkim, którzy nabywając odpustowe cukierki wsparli Liturgiczną Służbę Ołtarza ofiarami w wysokości 3820 zł.

W środę wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, można się jeszcze zapisać. Przy stoliku z gazetami do wtorku wystawiony jest koszyk, do którego można wrzucać zapisane na kartkach intencje, które pielgrzymi z naszej parafii zaniosą przed tron Matki Bożej. W tych intencjach będzie też odprawiona Msza święta na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnej Góry.

Decyzją Zgromadzenia Sióstr Służebniczek pod koniec sierpnia nastąpi zmiana siostry przełożonej, katechetki. Naszą wdzięczność s. Gordianie wyrazimy w sposób szczególny w niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1130.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Kazimierz Gurgul, Maria Gurgul, Tadeusz Kowalczyk, Stanisława Kuzak, Adam Kuzak.

 

Serwis legalizacji gaśnic zaprasza we wtorek, w godz. 800 – 1600 obok sklepu Hitpol.