Dziś w naszej parafii przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas na modlitwę między Mszami świętymi.

Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania alkoholu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa, ale też w intencji osób borykających się z problemem alkoholowym.

W sobotę przeżywać będziemy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 700,900, suma o 1100 i o 1800. W Stroniu o godz. 1700. Słowo Boże będzie głosił ks. Maciej Cepielik. Po sumie procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów. Zapraszamy orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Podczas odpustu oraz w najbliższą niedzielę będziemy mogli wesprzeć Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Ministranci i Lektorzy, przy wyjściach z kościoła będą rozprowadzać cukierki odpustowe. Niech nasze wsparcie będzie wyrazem wdzięczności za ich gorliwą posługę w czasie każdej Mszy św.

Przygotowujemy się do odpustu przez nowennę do Przemienienia Pańskiego codziennie po Mszy porannej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek: w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

Do chorych udamy się w piątek od godz. 830.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę: w kościele po Mszy o godz. 700, w Stroniu po Mszy o godz. 1700.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Jerzy Kunicki, Jan Kunicki, Artur Kunicki, Wojciech Kunicki, Tadeusz Sułkowski.

Jutro rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłe: Irenę Sewiło i Józefę Bargieł, a w środę za Stefanię Witecką.

W ostatni piątek na cmentarzu zapaliła się tuja, prawdopodobnie od znicza. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na porządek na cmentarzu. Niech formą naszej troski o zmarłych będzie przede wszystkim modlitwa. Jeden znicz symbolicznie wystarczy by wyrazić naszą pamięć o bliskich. Pomoże to także w ograniczeniu ilości produkowanych przez nas śmieci. Jeszcze raz bardzo prosimy, by śmieci z cmentarza zabierać do śmieci domowych.