Bóg zapłać za ofiary składane dziś przy okazji poświęcenia samochodów na środki transportu dla misjonarzy.

W liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Jakuba Apostoła
  • we wtorek – św. Joachima i Annę, rodziców Najśw. Maryi Panny,
  • w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza

Codziennie w innej parafii naszej Diecezji przez cały rok jest prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu. Taki dzień w naszej parafii przypada w tym roku w najbliższą niedzielę. Zapraszamy na adorację w Przyszowej i w Stroniu między Mszami świętymi.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia – koło Rzeki: Jacek Kowalczyk, Stefan Kunicki, Gracjan Wojtaszczyk, Franciszek Saska, Marek Saska.

Jutro rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Stanisława Kurasa, a w przyszłą niedzielę za zmarłą Józefę Nawalaniec.

We worek w godz. 800 – 1900 nastąpi zamknięcie drogi na odcinku 1 km od skrzyżowania przy Szkole Podstawowej w Stroniu do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Długołęka – Świerkla. Zaleca się korzystanie z innych dostępnych dróg.