Zapraszamy na Msze święte z procesją eucharystyczną w kościele rano i wieczorem. W tygodniu po Bożym Ciele modlimy w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, prosząc o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych:

 • jutro 630 – Długołęka
 • jutro 1800 – Cabałówka
 • we wtorek 630 – Stronie – Wolica i Podbąkowiec
 • we wtorek 1800 – Stronie – Podkrakowiec, k. Rzeki, Rola
 • w środę 630 – Stronie – Golcówki

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

 • w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy w tym dniu na błogosławieństwo dzieci i wianków podczas Mszy wieczornej. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza. Składamy ks. Proboszczowi serdeczne życzenia i polecamy w naszych modlitwach. Jako wspólnota parafialna będziemy modlić się w int. ks. Proboszcza szczególnie podczas Mszy świętej w niedzielę o godz. 1130.
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Procesja w tym dniu rano i wieczorem. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte na zakończenie roku w Stroniu i Przyszowej o godz. 800. Zapraszamy grono pedagogiczne, uczniów i rodziców. Zachęcamy do spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego. Potraktujmy ją jako spowiedź przed pierwszym piątkiem lipca. Spowiadać będziemy w kościele w środę i czwartek o 1700, w Stroniu w czwartek od 1600 do 1630.
 • w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona jako świętopietrze na posługę apostolską i charytatywną papieża.

Tradycyjny letni dzień modlitw za zmarłych będziemy przeżywać w sobotę. Msza św. w kaplicy na cmentarzu za zmarłych parafian o godz. 1800, a po niej różaniec. Ofiary składane do puszek w tym dniu przy wyjściach z cmentarza będą przeznaczone na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.

Jutro rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłego Józefa Cabałę.

Zapraszamy na spotkania grup na plebanii:

 • Caritas i Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego – w środę po Mszy wieczornej
 • Akcję Katolicką – w czwartek po Mszy wieczornej
 • Zespół Synodalny w niedzielę o 1600

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Czesław Kożuch, Marian Kunicki, Maria Kunicka, Kazimierz Skoczeń, Ignacy Wajda.

Wójt Gminy Łukowica informuje, że protokoły z szacowania szkód gradowych sporządzone w roku 2021 można składać w biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z wnioskiem pobranym ze strony internetowej agencji w terminie 16 – 30 czerwca. Rolnicy, którzy nie odebrali jeszcze protokołów są proszeni o zgłoszenie się do Urzędu Gminy.

Pogrzeb śp. Józefa Kubackiego będzie jutro o godz. 1500, pół godz. wcześniej różaniec.