Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 700, 1000 i 1500, w Stroniu tylko o godz. 830. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy o godz. 1000. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, a także dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją eucharystyczną w kościele rano i wieczorem. W niedzielę po Mszy o 1130. W czasie oktawy będziemy się modlić w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, prosząc o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych:

  • w piątek o 630 – Stronie – Dobra Woda i Stronie – Zagórów
  • w piątek o 1800 – Berdychów: Bucznik, Ogrojec, Leszcze, Górki II, Podkanina, k. Drogi.
  • w sobotę o 630 – Wądole
  • w sobotę o 1800 – Stronie – Kasprzakówka
  • w niedzielę o 1400 /w Stroniu/ – Stronie – Wieś i Podzagórów

Egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas 7 odbędzie się we wtorek w kościele. Zapraszamy młodzież z rodzicami:

  • ze Szkoły Podstawowej w Stroniu i Berdychowie o godz. 1515.
  • ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przyszowej o godz. 1600.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Jan Spyrka, Roman Gurgul, Mieczysław Szewczyk, Karol Kożuch, Paweł Grzesiak.

Letnie nabożeństwo za zmarłych będzie za dwa tygodnie w sobotę, 25 czerwca. Msza św. o godz. 1800 w kaplicy na cmentarzu i procesja z różańcem za wszystkich zmarłych. Uporządkujmy groby naszych bliskich, zadbajmy o otoczenie grobów. Starajmy się segregować odpady. Kto może niech zabiera je do odpadów domowych.

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia poświęcone Eucharystii wydanie specjalne Gościa Niedzielnego Extra w cenie 12 zł.

Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie, 16 czerwca. Informacje i zapisy u ks. Kacpra i na plakacie.

Są jeszcze miejsca na wyjazd na Jasną Górę w sobotę, 25 czerwca. Wyjazd z parkingu przy kościele.