W liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień świąt. Msze św. jutro w kościele o godz. 630, 1100 i 1800, w Stroniu o godz. 900 i 1700.
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w kościele codziennie po Mszy porannej.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku:

  1. Przy domu p. Skirlińskich – mieszkańcy Cydzówki: Józef Jodłowski, Józef Bargieł, Józefa Bargieł, Stanisław Koza, Jerzy Malinowski–Żelasko, Łukasz Sułkowski, Kazimierz Rakowski, odpowiedzialny: Roman Skrzymowski.
  2. Przy szkole – mieszkańcy Okręglicy: Andrzej Gancarczyk, Jerzy Mrowca, Tadeusz Nawalaniec, Marcin Sewiło, Mikołaj Frączek, Teofil Kuzak, Krzysztof Bugajski, Piotr Trystuła, Jan Trystuła, Piotr Kożuch, odpowiedzialny: Stanisław Sewiło.
  3. Przy domu p. Mordarskich – mieszkańcy Wądola: Józef Śmierciak, Piotr Trela, Józef Bargieł, Piotr Bargieł, Paweł Bargieł, Stanisław Śmierciak, Rafał Śmierciak, Tadeusz Cabała, Jarosław Cabała, Adam Hanula, odpowiedzialny: Ryszard Pająk.
  4. Przy domu katechetycznym – mieszkańcy Stronia Wolica z Podkrakowca: Edward Leśniak, Stanisław Leśniak, Józef Morzywołek, Mieczysław Szewczyk, Tomasz Szewczyk, Witold Chojnacki, Dariusz Jachymiak, Grzegorz Więcław, Andrzej Sędzimir, Krzysztof Pietrucha, odpowiedzialny: Stanisław Pietrucha.

Prace przy ołtarzach koordynuje ks. Marcin.

Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie, 16 czerwca. Informacje i zapisy u ks. Kacpra i na plakacie.

W sobotę, 25 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie czcicieli bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą o jego kanonizację. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 50 zł.

W wtorek rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Jana Cieślickiego.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Mateusz Maciuszek, Kazimierz Sułkowski, Adam Ryś, Janusz Sułkowski, Edward Gurgul.

Organizowany jest kurs księgowości. Spotkanie organizacyjne w Domu Kultury w Łukowicy w piątek o godz. 1700. Szczegóły w gablocie.