W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – Święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych.
  • w środę – św. Justyna, męcz. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich dzieciach z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą sprawowane po mszy porannej, w niedzielę o 1500.
  • w piątek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
  • w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu podczas Mszy o 1130 do grona ministrantów zostaną włączeni nowi chłopcy

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek – dzieci ze szkół podstawowych, w piątek młodzież i starszych. Spowiadać będziemy w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

W piątek odwiedzimy chorych: ks. Proboszcz o 830, ks. Marcin o 1100, ks. Kacper o 1300.

Zmiana tajemnic w sobotę w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 800.

Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na oazę będzie w czwartek o godz. 1900 w kościele.

W środę rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Patrycję Kożuch, Mieczysława Stypułę, Irenę Sewiło, Józefę Nawalaniec, Romana Wilka, Krzysztofa Wilka, Stefanię Witecką i Tadeusza Wilczyńskiego.

Zapraszamy na kolejny etap „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba w najbliższą sobotę 4 czerwca. Planowana trasa Sułkowic do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dla chętnych organizowany jest transport. Wyjazd o 730. Zapisy na busa do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Koszt 30 zł. Wszelkie informacje na plakacie i stronie internetowej.

Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi, szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Badania odbędą się w Ambulansie jutro na parkingu przy kościele o godz. 1215.

W sobotę, 25 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie czcicieli bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą o jego kanonizację. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt 50 zł.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Jan Gurgul, Tomasz Gurgul, Adam Gurgul, Jerzy Gurgul, Paweł Bodziony.

Pogrzeb śp. Tadeusza Kożucha będzie we wtorek o godz. 1400, pół godz. wcześniej różaniec. Polećmy go i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu…