W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • w czwartek – św. Filipa Nereusza. Jest to także Dzień Matki. Składamy wszystkim Mamom najlepsze życzenia i zapraszamy dzieci z mamami do modlitwy w tym dniu zwłaszcza podczas Mszy wieczornej i nabożeństwa majowego.
  • w najbliższą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Jest to także Niedziela Synodalna. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe) będziemy przeżywać jutro, we wtorek i środę. Procesja o urodzaje i Msza św. w te dni o godz. 1800. Msze Św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii będą odprawiane w Oktawie Bożego Ciała.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszy św. wieczornej, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie na plebanii w czwartek po Mszy i nabożeństwie majowym.

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Ruch Światło-Życie i Liturgiczna Służba Ołtarza serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na oazy wakacyjne. Szczegóły na stronach internetowych.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Golcówek: Józef Gurgul, Robert Leśniak, Zofia Dynowska, Jan Waksmundzki, Bronisław Dynowski.

W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stanisław Dyrek i Józefa (k) Bargieł. Polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…