W liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Atanazego
  • we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele o godz. 700, 1130 (Msza w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków) i o 1800, w Stroniu o godz. 900 i 1700.
  • w środę – św. Floriana
  • w piątek – Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszy św. wieczornej o godz. 1800, w niedzielę w kościele o godz. 1500, a w Stroniu o godz. 1400.

Próba przed uroczystością I Komunii Św. odbędzie się w środę i czwartek po Mszy wieczornej. I Komunia będzie w sobotę, 14 maja o godz. 1100, natomiast rocznica I Komunii w niedzielę,
22 maja o 1130.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w te dni w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

W piątek udamy się do chorych: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1100 i ks. Kacper od 1300.

Zmiana tajemnic w sobotę w kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 1800.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Roman Liszka, Zofia Liszka, Bogdan Kunicki, Józefa Kunicka, Adam Augustynek.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Irenę Sewiło, Zofię Lorek i Sławomira Salamona a w środę za Józefa Bodzionego i Romana Wilka.

Bardzo prosimy o posprzątanie cmentarza po ostatnim gradobiciu.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na dwuletnie podyplomowe studia dla nauczycieli dające kwalifikacje do nauczania religii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz studia magisterskie z teologii. Szczegóły na stronie internetowej.

Zarządy OSP Przyszowa i Stronie zapraszają wszystkich strażaków i sympatyków na Mszę św. i poświęcenie samochodów 3 maja o godz. 1130. Zbiórka przed remizą o godz. 1110.

Urząd Gminy w Łukowicy informuje mieszkańców Przyszowej, że w czwartek, 5 maja o godz. 1630 w świetlicy wiejskiej w Przyszowej odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu i możliwości technicznych przyłączy do budowanego wodociągu. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, których działki są zlokalizowane w sąsiedztwie realizowanego wodociągu.

Pogrzeb śp. Stefanii Śmieszek będzie jutro o godz. 1200, pół godziny wcześniej różaniec.