Bóg zapłać za ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Trwa oktawa Wielkanocy. Msze Św. w kościele o 630, w środę także o 1800, od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu; w Stroniu Msza codziennie o 1800 z nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Nowennę w kościele przed Mszą poranną prowadzi grupa Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień odpustu w kaplicy w Stroniu. Msze św. w kościele o 700, 830, 1130 i popołudniowa o 1700. Msze w Stroniu o 1000 oraz suma o 1400. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Józef Nowak. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Caritas.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Stanisława Kęskę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Stanisława Dyrek, Stanisław Sułkowski, Władysław Michalik, Maciej Olesiak, Wojciech Jonik.

Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Łagiewnik 30 kwietnia /sobota po niedzieli miłosierdzia/. W planie Msza św. przy ołtarzu relikwii krwi św. Jana Pawła II, oprowadzanie z przewodnikiem po sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Muzeum św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Wyjazd o godz. 800. Koszt 40 zł. (kliknij)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i celebracjach Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy siostrom zakonnym, panu organiście, orkiestrze, panom śpiewającym Mękę Pańską, osobom zaangażowanym w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego, strojenie ołtarzy kwiatami, strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, przewodnikom kalwaryjskim i parafianom podejmującym posługę w czasie liturgii oraz zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać także Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych ze Stronia i wszystkim, którzy ofiarowali na plebanię świąteczne pokarmy.