Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

  • w kościele: w piątek o godz. 545 i 1730 oraz o 1930 (Prowadzona przez młodzież. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. 7 i 8)

                          w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)

  • w Stroniu: w piątek o godz. 1730 i po niej Msza

Gorzkie Żale w niedziele:

  • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza św.
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza św.

Msze w ciągu tygodnia w kościele o 630 i 1800, w Stroniu o 1800.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 zapraszamy z rodzicami na drogę krzyżową w piątek o godz. 1930. Podczas tego nabożeństwa kandydaci otrzymają modlitewniki oraz krzyże.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm w kościele o godz. 1130, w Stroniu o godz. 1000. Po Mszy – Konkurs Palm. Prosimy sponsorów o pomoc finansową w ufundowaniu nagród dla tych, którzy wykonali największe i najpiękniejsze palmy. Składka z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest jako jałmużna postna na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zapraszamy na nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową w najbliższy piątek. Spotkanie organizacyjne oraz odebranie pakietów uczestnika, w kościele jutro po Mszy wieczornej. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Patrycję Kożuch.

Dziewczynki z DSM rozprowadzają palmy i stroiki świąteczne. Zachęcamy do nabywania.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Genowefa Kunicka, Stanisław Bargieł, Marek Bugajski, Jan Bugajski, Adam Bugajski.

 

Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek. Informacje i zapisy u p. Janusza Mrowcy.

Jest także organizowana przez parafię Limanowa – Sowliny pielgrzymka do Medjugorje w dniach 21-27 kwietnia. Koszt 570 zł i 130 Euro. Szczegóły na plakacie.

OSP Przyszowa zachęca do oddawania krwi. Zbiórka krwi odbędzie się w najbliższą niedzielę w budynku OSP Przyszowa. Jest organizowany transport. Szczegóły na plakacie.