Przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii.

  • Jutro – dzień spowiedzi parafialnej. Jest to już także spowiedź przed I piątkiem i przed świętami.

Msze w kościele o 730 i 1800, w Stroniu o 1530. Spowiedź w kościele 830 – 1800 z przerwami według programu, w Stroniu 1430 – 1530.

  • We wtorek – zakończenie rekolekcji

Msze w kościele o 700 i 1800, w Stroniu o 1700. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na cele organizacyjne rekolekcji.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msze w Stroniu w czwartek i piątek o 1630, w kościele w czwartek o 1700, w piątek o 1730, a po niej droga krzyżowa w plenerze. Trasa będzie prowadzić drogą koło domu p. Skirlińskiego, koło szkoły, do drogi Przyszowa – Długołęka w dół do kościoła. Zapraszamy do udziału. Prosimy zabrać ze sobą światła, świece. Prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy. Nie będzie już w tym dniu drogi krzyżowej o 1930.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1100, ks. Kacper od 1300. Będzie to już wizyta przedświąteczna. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o godz. 1800.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

  • w kościele: w piątek o godz. 545 i plenerowa po Mszy o 1730

                          w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)

  • w Stroniu: w piątek o godz. 1630

Gorzkie Żale w niedziele:

  • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza św.
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza św.

Za tydzień i w Niedzielę Palmową dziewczynki ze Służby Maryjnej będą rozprowadzać palmy i dekoracje świąteczne.

Zapraszamy na nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek, 8 kwietnia. W tym roku do wyboru są 4 trasy. Spotkanie organizacyjne oraz odebranie pakietów uczestnika, w kościele w poniedziałek, 4 kwietnia po Mszy świętej wieczornej. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej parafii oraz na plakatach.

Dziś rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłego Sławomira Salamona, a od piątku za Władysławę Jaskulską, Stanisławę Nawalaniec i Tadeusza Wilczyńskiego.

 Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy angażują się w akcje pomocy Ukrainie i nadal zachęcamy do wsparcia potrzebujących.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Dobrej Wody: Władysław Gurgul, Bolesław Bugajski, Antoni Kożuch, Stanisław Nalepa, Piotr Sułkowski.