Przeżywamy dziś Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć fundusz misyjny Ad Gentes.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

  • w kościele: w piątek o godz. 545 i 1700 oraz o 1930 (Prowadzona przez młodzież.
    Zapraszamy szczególnie młodzież kl. 7 i 8)

                          w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)

  • w Stroniu: w piątek o godz. 1700

Gorzkie Żale w niedziele:

  • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza Święta
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta

W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w kościele o 630 i 1700, w Stroniu o 1700.

Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej na plebanii.

Na stoliku za ławkami są baranki i paschaliki wielkanocne. (ofiara min. 7 zł)

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Wojciech Tomaszek, Andrzej Florian, Józef Opoka, Łukasz Krzyształ, Bronisław Kunicki.

Włączamy się w pomoc Ukrainie przygotowując specjalne paczki w ramach dwóch zbiórek organizowanych przez Caritas Polska (w poniedziałek i wtorek, 21-22 marca) oraz Akcję Katolicką (w sobotę, 19 marca). Listy produktów do skompletowania paczek w całości lub części oraz harmonogram ich odbioru są dostępne na stronie internetowej parafii (kliknij) albo do pobrania na stolikach przy wyjściach z kościoła.

W czwartek w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana o godz. 1400 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Główną intencją modlitwy będzie prośba o pokój w Ukrainie i zaprzestanie działań wojennych przez Rosję w tym kraju. Włączmy się duchowo w to modlitewne spotkanie

  • Wójt Gminy Łukowica zaprasza mieszkańców zainteresowanych budową przydomowej oczyszczalni ścieków do Urzędu Gminy (pok. 10). Gmina ma możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne na ten cel. Zainteresowanych zapraszamy z mapą celem pierwszej weryfikacji. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 marca.