Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa:

  • w kościele: w piątek o godz. 545 i 1700 oraz o 1930 (Prowadzona przez młodzież. Zapraszamy szczególnie młodzież kl. 7 i 8)

                          w niedzielę o godz. 1030 i 1400 (Prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich)

  • w Stroniu: w piątek o godz. 1700

Gorzkie Żale w niedziele:

  • w kościele o godz. 1500 i po nich Msza Święta
  • w Stroniu o godz. 1400 i po nich Msza Święta

Składka zbierana podczas Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do grobu Bożego.

Msze w tygodniu w kościele o 630 i 1700 w Stroniu o 1700.

Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

Dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy z rodzicami na Mszę św. w środę o godz. 1700.

Nowenna przed uroczystością św. Józefa będzie od czwartku, po mszy porannej.

Przyszła niedziela będzie Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Na stoliku za ławkami są baranki wielkanocne.  Nabywając je wspieramy dzieła Caritas, (ofiara za baranka min. 7 zł)

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Barbarę Kroczek.

Po przerwie zimowej zapraszamy na kolejny etap „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba w najbliższą sobotę 12 marca. Planowana trasa ze Szczyrzyca do Trzemeśni. Dla chętnych organizowany jest transport. Wyjazd o 730. Zapisy na busa do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Koszt 25 zł. Wszelkie informacje są na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Stanisław Pietrucha, Krzysztof Pietrucha, Wojciech Kuzar, Grzegorz Gryźniak, Tadeusz Tomaszek.

  • Sołtysi informują, że są do odebrania nakazy płatnicze za podatki i śmieci. Należy je odebrać osobiście u sołtysa; można także na miejscu dokonać opłat do 15 marca.
  • Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Przyszowej oraz Szkoły Podstawowej w Stroniu informują, że do 21 marca trwa rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego i do kl. 1. Szczegółowe informacje i wymagane formularze można uzyskać w sekretariacie lub na stronie internetowej.
  • Organizatorzy Biegu Tropem Wilczym zawiadamiają, że dziś w godz. 1200-1230 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu od mostu obok kościoła do drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz od parkingu kościelnego w stronę Długołęki na długości 600 m.