W liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła
  • w środę – św. Polikarpa, i męcz.

O prowadzenie nabożeństwa czterdziestogodzinnego za tydzień prosimy mieszkańców Długołęki. Porządek adoracji w przyszłą niedzielę:

  • w kościele: 800 – 830 – matki

                                    930 – 1030 – Róże Żywego Różańca

                                   1030 – 1130 – Droga Krzyżowa – prowadzą przewodnicy kalwaryjscy

                                    1230 – 1300 – młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. 7 i 8

                                   1300 – 1400 – adoracja prywatna

                                   1400 – 1500 – ojcowie

                                   1500 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Msza Święta

  • w Stroniu: 1100 – 1200 – róże różańcowe

                                   1200 – 1230 – matki

                                    1230 – 1330 – Koła Koronkowe

                                   1330 – 1400 – dzieci z kl. 3 i 4

                                   1400 – Msza św.

W tym tygodniu przypada w naszej parafii dzień Modlitwy za Ojczyznę. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą z adoracją w intencji Ojczyzny w czwartek o godz. 1700. Znajdźmy czas na obecność w tym czasie w kościele, niech będzie to wyraz naszej odpowiedzialności za Ojczyznę, zwłaszcza w kontekście trudnej sytuacji na Ukrainie. W tym dniu także przypada 16 rocznica śmierci ks. Mariana Koterby. Msza w jego intencji będzie sprawowana rano i wieczorem.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Synodalna. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

W piątek rozpoczną się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłą Czesławę Cabałę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Janusz Dyrek, Roman Janiak, Edward Leśniak, Stanisław Leśniak, Józef Morzywołek.

  • Od 01.01.2022 r. świadczenie wychowawcze 500+ oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wypłacane będą przez ZUS. Wnioski o te świadczenia można złożyć tylko elektroniczne i wypłacane będą wyłącznie na konto bankowe. Zapraszamy do punktu mobilnego, w którym pracownicy ZUS pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych i wysłaniu wniosku. Prosimy zabrać na spotkanie dowód osobisty i numer rachunku bankowego. Mobilny punkt ZUS będzie działał w czwartek, 24.02.2022 r. w godz. 9-13, w GOPS Łukowica, budynek B – sala konferencyjna.
  • Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” oraz Niepubliczny Żłobek Integracyjny „Wesołe Krasnoludki” ogłaszają nabór na nowy rok szkolny 2022/2023. Zapisy od jutra w placówce (Budynek OSP)

Wysłuchajmy świadectwa s. Oksany posługującej w Rosji. Przy wyjściach z kościoła ofiarami do puszek będzie można wesprzeć dzieło misyjne sióstr służebniczek.