W liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, a także św. Walentego, patrona zakochanych. Zachęcamy do nabywania walentynkowych serc z modlitwą do św. Walentego. Bóg zapłać za składane ofiary.

O prowadzenie nabożeństwa czterdziestogodzinnego za tydzień prosimy mieszkańców Berdychowa, a następnie Długołęki. Porządek adoracji w przyszłą niedzielę:

  • w kościele: 800 – 830 – matki

                                    930 – 1030 – Róże Żywego Różańca

                                   1030 – 1130 – Droga Krzyżowa – prowadzą przewodnicy kalwaryjscy

                                    1230 – 1300 – dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej

                                   1300 – 1400 – adoracja prywatna

                                   1400 – 1500 – ojcowie

                                   1500 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Msza Święta

  • w Stroniu: 1100 – 1200 – Domowy Kościół

                                   1200 – 1230 – matki

                                    1230 – 1330 – róże różańcowe

                                   1330 – 1400 – kandydaci przed bierzmowaniem z kl. 7

                                   1400 – Msza św.

Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w środę po Mszy wieczornej u sióstr.

W niedzielę będziemy gościć s. Oksanę, która opowie o posłudze sióstr w Rosji. Ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne sióstr służebniczek.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Bartłomiej Gacal, Stanisław Gacal, Stanisław Hanzel, Jakub Kowalczyk, Wacław Zasadni.

  • Sołtysi informują, że są do odebrania nakazy płatnicze za podatki i śmieci. Należy je odebrać osobiście u sołtysa; można także na miejscu dokonać opłat do 15 marca.
  • Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Sączu ogłasza nabór do terytorialnej służby wojskowej w nowo formowanym 114 batalionie lekkiej piechoty w Limanowej.

Terytorialna służba wojskowa to forma, która pozwala na połączenie pasji militarystycznych i patriotyzmu z pracą i życiem rodzinnym. Każdy pełnoletni obywatel (mężczyźni i kobiety), niekarany za przestępstwa, wykazujący sprawność fizyczną do 55 roku życia może zgłosić się do WKU w Nowym Sączu, ul. Czernieckiego 13, gdzie otrzyma wszelkie informacje oraz zostanie przeprowadzony przez procedurę naboru.  Zapraszamy osoby zatrudnione, szukającego dodatkowego zajęcia i źródła dochodu. Ofertę kierujemy także do bezrobotnych. Szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej to miejsce dla osób z każdymi kwalifikacjami. Szczególnie zapraszamy także członków Ochotniczej Straży Pożarnej.

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy przypomina, iż rodziny z których dzieci korzystają w szkołach z posiłków finansowanych przez GOPS mają obowiązek do dnia 22 luty 2022r. złożyć w Ośrodku  stosowne dokumenty potwierdzające dochód w rodzinie za styczeń 2022r. Niezgłoszenie się w tym terminie będzie skutkowało wstrzymaniem finansowania posiłków dla dziecka od miesiąca marca 2022r.

Wczoraj zmarł ks. Józef Piszczek, pochodzący z naszej parafii emerytowany proboszcz w Zakliczynie. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie