W liturgii Kościoła wspominamy:

 • w czwartek – św. Scholastykę;
 • w piątek Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.

Msza św. z nabożeństwem w intencji chorych w kościele o godz. 1400. Pół godziny wcześniej będzie możliwość spowiedzi. Pomóżmy chorym z naszych rodzin i sąsiedztw dotrzeć w tym dniu w miarę możliwości do kościoła.

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej zaprasza chorych na specjalne nabożeństwa w piątek. O godz. 1000 nabożeństwo pokutne i spowiedź, o 1030 Droga Matki Boskiej Bolesnej i o 1100 Msza Święta z namaszczeniem chorych.

W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać walentynkowe piernikowe serca z modlitwą do św. Walentego. Zachęcamy by nabyć serce dla ukochanej osoby, niech żony ofiarują je mężom, a mężowie żonom.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa czterdziestogodzinne. O prowadzenie adoracji prosimy za tydzień mieszkańców Przyszowej, tydzień później Berdychowa, a następnie Długołęki. Znajdźmy czas by choć przez chwilę pomodlić się przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji:

 • w kościele:
  • 800 – 830 – matki
  • 930 – 1030 – Róże Żywego Różańca
  • 1030 – 1130 – Droga Krzyżowa – prowadzą przewodnicy kalwaryjscy
  • 1230 – 1300 – dzieci i młodzież
  • 1300 – 1400 – adoracja prywatna
  • 1400 – 1500 – ojcowie
  • 1500 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Msza Święta
 • w Stroniu:
  • 1100 – 1200 – Akcja Katolicka
  • 1200 – 1230 – ojcowie
  • 1230 – 1330 – róże różańcowe
  • 1330 – 1400 – kandydaci przed bierzmowaniem z kl. 8
  • 1400 – Msza św.

Bardzo prosimy o uprzątnięcie cmentarza, o posprzątanie rozbitych zniczy po ostatnich zamieciach.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Wolicy: Jan Wardęga, Józef Malarz, Jan Wardęga, Stanisław Ciągło, Marian Wilk. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Akcja Katolicka zaprasza do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów polskich w dniach 30 kwietnia-3 maja. Zapisy do 15 lutego. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji odbędzie się przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu w dniach 11-13 marca. Zapisy przez email lub sms, szczegóły na afiszach i na stronie internetowej.