W liturgii Kościoła przeżywamy

  • jutro – św. Antoniego, opata; Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
  • we wtorek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
  • w piątek – św. Agnieszkę, i męcz. W tym dniu obchodzimy Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie w tych dniach o naszych Babciach i Dziadkach, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski a dla zmarłych radość nieba.
  • w niedzielę – Niedziela Słowa Bożego

Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej by w ten sposób wesprzeć dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą diecezję.

Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będzie w środę po Mszy wieczornej u sióstr.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Zbigniewa Trystułę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Henryk Morzywołek, Janina Potoniec, Marian Bargieł, Stanisław Tomaszek, Stanisław Opoka. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnich dniach odeszła do wieczności † Irena Sewiło. Jej pogrzeb będzie jutro o 1300, pół godz. wcześniej różaniec w kościele. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Ogłoszenia z innych instytucji

Obowiązkowe szczepienie psów w Stroniu odbędzie się w sobotę wg harmonogramu dostępnego na stronie internetowej:

Wolica koło P. Tomaszka – 830; na przystanku – 900; koło P. Liszki – 1000

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem polowym Wojska Polskiego biskupa Wiesława Lechowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i zarazem delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu.

            Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI