Dziś (a w Stroniu w czwartek) po Mszy świętej dzieci przedstawią scenkę kolędniczą. Ofiarami zbieranymi do puszek przy wyjściach z kościoła możemy wesprzeć dzieci z krajów misyjnych w ramach Kolędy Misyjnej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to również Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Módlmy się za misjonarzy, którzy w krajach misyjnych głoszą Ewangelię. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne. W tym dniu poświęcimy złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Młodzież po Mszach św. będzie rozprowadzać specjalne zestawy z kadzidłem i kredą.

W czwartek i przez następne niedziele Msze jak w każdą niedzielę; nie będzie już dodatkowej Mszy w kościele o godz. 1000.

W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Kacper. Składamy mu serdeczne życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa. W sposób szczególny będziemy się modlić w jego intencji podczas Mszy o godz. 1130.

Także w czwartek po Mszy o godz. 1500 Zespół Dolina Słomki przedstawi w kościele Jasełka. Zapraszamy.

  • w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego, liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Przed sumą, na godz. 1100 w niedzielę zapraszamy do kościoła na kolędowanie z Orkiestrą.

Spotkanie PDMD w Stroniu we wtorek o godz. 1600.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy w piątek w Stroniu od godz. 1600, Msza św. o godz. 1630; w kościele spowiedź od godz. 1700, Msza św. o godz. 1800.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Kacper od 800, ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1100.

W sobotę zmiana tajemnic różańcowych w kościele po Mszy porannej, a w Stroniu po Mszy o godz. 800.

 Porządek Mszy „kolędowych” w najbliższym tygodniu:

  • poniedziałek 1700 Zagórze (całość)

                                   1800 Bucznik, Ogrojec, Leszcze

                                   1800 (w Stroniu) Wolica (całość)

  • wtorek 1700 Cabałówka     

                                   1800 Cydzówka

                                   1800 (w Stroniu) Poddąbrowa, Dobra Woda

  • środa 1800 Długołęka Świerkla

                                   1800 (w Stroniu) Golcówki

  • sobota 1700 Górki I (całość)

                                   1800 Górki II (całość)

Dziś rozpoczynają się poza parafię Msze gregoriańskie za zmarłych: Stefanię Leśniak, Zbigniewa Zająca i Władysławę Jaskulską.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Zbigniew Tomaszek, Robert Oleksy, Józef Wróbel, Zofia Rakowska, Mieczysław Janik. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim czasie utworzyły się w naszej parafii 4 Róże Różańca Rodziców za Dzieci. Gdyby jeszcze byli chętni do modlitwy w takich różach prosimy o kontakt z ks. Marcinem.