Bóg zapłać za ofiary na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii: tym, którzy zadbali o żywe choinki do naszej świątyni, wszystkim, którzy pomagali dekorować kościół i przygotować szopkę, a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołom regionalnym oraz orkiestrze i wszystkim zaangażowanym w liturgię.

W piątek zakończenie starego roku. Msza Św. i nabożeństwo dziękczynne o godz. 1500. Biskup tarnowski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, a korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

Msza św. w Stroniu w piątek wyjątkowo o godz. 800.

W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to święto obowiązkowe. Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca.

Msze św. w Nowy Rok oraz niedzielę, 2 stycznia tak, jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

W niedzielę (a w Stroniu w Święto Trzech Króli) po Mszach dzieci przedstawią scenki kolędnicze. Ofiarami zbieranymi przy tej okazji będziemy mogli wesprzeć dzieci z krajów misyjnych w ramach tzw. Kolędy Misyjnej.

Po ustaleniach z Radą Duszpasterską podjęliśmy decyzję, że w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Jutro rozpoczniemy Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów. Prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia. Porządek Mszy publikujemy na stronie internetowej oraz w gablocie. Dla każdej rodziny przygotowaliśmy rytuał, który będzie można zabrać do domu, by pomodlić się o błogosławieństwo w Nowym Roku. Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć w Mszy kolędowej w wyznaczonym terminie zapraszamy w innym, dogodnym dniu. Rodziny, które chcą poświęcić nowy dom prosimy o indywidualny kontakt z księżmi.

Porządek Mszy „kolędowych” w najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek
  • 1700 Okręglica
  • 1800 Osiedle Słoneczne
  • 1800 (w Stroniu) Zagórów (Stronie od Syberii)
 • wtorek
  • 1700 Podkanina      
  • 1800 Wądole (całość)
  • 1800 (w Stroniu) Stronie koło rzeki
 • środa
  • 1700 Przyszowa koło drogi od p. Wygodów do p. Kamińskich
  • 1800 Przyszowa koło drogi od Kuzarów do p. Biedroniów
  • 1800 (w Stroniu) Stronie Wieś
 • czwartek
  • 1700 Wilcza Góra
  • 1800 Zagórów (pozostała część)

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Kazimierz Kupiec, Konrad Kubowicz, Władysław Adamczyk, Anna Kowalczyk, Stanisław Kuras. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za † Zofię Więcław.

Pogrzeb † Jana Gurgula ze Stronia będzie jutro o godz. 1300 (różaniec o 1230).