Spotkanie Zespołu Synodalnego i Rady Duszpasterskiej dziś o 1600 na plebanii.

Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie po Mszy porannej; dziś przed Mszą o 1500.

Od czwartku będzie można zabrać z kościoła i z kaplicy Betlejemskie Światło Pokoju. Trzeba przynieść swój lampion.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek:

  • w kościele: 1000 – 1200 i 1500 – 1800 (z przerwą 1630 – 1700). Msza o 1800.
  • w Stroniu: 1500 – 1600. Msza o 1630.

Msze roratnie w Stroniu od środy do piątku będą o godz. 800.

Wigilia Bożego Narodzenia w piątek. Przeżyjmy ten dzień tradycyjnie, zachowajmy post. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej: o wspólnej modlitwie rodzinnej i łamaniu się opłatkiem, odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zachęcamy Was do śpiewu kolęd przy stole wigilijnym i podczas Świąt.

Zapraszamy na Pasterkę:

  • w Stroniu o godz. 2230,
  • w kościele parafialnym o północy.

Składka zbierana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia.

Msze św. w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt tak, jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza w kościele o godz. 1000.

W niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy o 1130 będziemy w sposób szczególny modlić się w intencji małżeństw przeżywających jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym dniu po wszystkich Mszach św. poświęcenie owsa. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziękujemy członkom parafialnej Caritas i wszystkim Darczyńcom, dzięki którym mogliśmy wesprzeć potrzebujące rodziny naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania stroików i ozdób świątecznych, rozprowadzanych przez dziewczynki z DSM. Są także do nabycia opłatki i świece na stół świąteczny.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze katechizmowe radia RDN w cenie 20 zł.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Bolesław Bugajski, Krzysztof Matląg, Jan Wilk, Tadeusz Bugajski, Stanisława Bugajska, Stanisław Król. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.