Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• jutro – św. Łucję, i męcz. W tym dniu przypada też dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  • we wtorek – św. Jana od Krzyża, i doktora Kościoła

Niedługo rozpoczniemy czas spowiedzi przedświątecznych. Spowiedź w naszej parafii jest planowana na wtorek, 21 grudnia. Ze względu jednak na niepewną sytuację epidemiczną zachęcamy do spowiedzi już teraz, w ciągu tygodnia. Spowiadamy pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Skorzystajmy z tej możliwości i nie zwlekajmy ze spowiedzią do ostatnich dni.

W czwartek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus. W kościele po Mszy porannej, w Stroniu po Mszy o 1700.

Zapraszamy dzieci z lampionami i was wszystkich na Msze św. roratnie w kościele i w Stroniu w dni powszednie o godz. 1700.

Spotkanie Rodziny bł. Edmunda będzie w środę po Mszy wieczornej u sióstr.

Parafialny Zespół Synodalny i Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę o godz. 1600.

Przy wyjściu z kościoła są też do nabycia opłatki. Za ławkami są świece na stół wigilijny. Dochód z rozprowadzania tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin.

Trwa akcja pomocy potrzebującym rodzinom naszej parafii. Jeszcze do środy można składać w szkołach produkty żywnościowe z długim terminem ważności lub środki czystości.

W przyszłą niedzielę dziewczynki z DSM będą rozprowadzać stroiki i ozdoby świąteczne.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Sławomira Salamona.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Jerzy Morzywołek, Stanisław Bugajski, Stanisław Mordarski, Mateusz Mordarski, Maria Rakowska. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.