Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• jutro – Uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Biskupa. Msze św. w kościele o godz. 700, 900, suma o godz. 1100 oraz o 1800, w Stroniu o godz. 1700. Kazania wygłosi bp Mirosław Gucwa a ofiarami do puszek jutro będziemy mogli wesprzeć jego diecezję w Republice Środkowej Afryki.
  • we wtorek – św. Ambrożego, i doktora Kościoła
  • w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele o 630, 1100 i 1800, w Stroniu o godz. 1700.
    Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy do kościoła uczniów klas III wraz z rodzicami.
    Zapraszamy na tę Mszę także wszystkich rodziców, którzy chcą się zaangażować w Różaniec Rodziców za Dzieci oraz tych, którzy już do takich grup należą. Po Mszy wieczornej spotkanie organizacyjne.

Dzieci i młodzież z Przyszowej i Stronia, zaangażowane w grupy parafialne LSO, DSM, PDMD i Grupę Młodzieżową, zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem jutro o godz. 1900 w kościele.

Zapraszamy dzieci z lampionami i was wszystkich na Msze św. roratnie w kościele i w Stroniu w dni powszednie o godz. 1700.

Członków zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

Za ławkami są świece na stół wigilijny. Dochód z rozprowadzania tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z biednych rodzin.  Przy wyjściu z kościoła są też do nabycia opłatki na stół wigilijny.

Dzieci i młodzież rozprowadzają dziś odpustowe ciasta. Zachęcamy by ofiarami składnymi przy tej okazji wesprzeć duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii, a także planowany dla nich wakacyjny wyjazd nad morze.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Celinę Kożuch.

Od 11 do 15 grudnia w Bazylice w Limanowej odbędą się, prowadzone przez pana Mieczysława Guzewicza, „Adwentowe refleksje o małżeństwie i rodzinie”. Szczegóły podane są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do wysłuchania konferencji na temat małżeństwa i rodziny.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Zagórowa: Mikołaj Wilk, Sławomir Szpiech, Bronisława Tomaszek, Krystyna Kotas, Jerzy Król. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.