Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Na Msze św. roratnie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i was wszystkich codziennie w kościele i Stroniu o godz.  1700.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła
  • w piątek – św. Franciszka Ksawerego

Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich panu organiście składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek i sobotę miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek i w piątek w Stroniu od godz. 1600, Msza św. o godz. 1630, w kościele od godz. 1700, Msza św. o godz. 1800.

Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 1800.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Kacper od 800, ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1300. Jest to już wizyta przed świętami, dlatego prosimy, by dodatkowych chorych zgłosić do czwartku.

W sobotę zmiana tajemnic różańcowych w kościele po Mszy porannej, a w Stroniu przed Mszą wieczorną o godz. 1645.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne parafii, a także za ofiary do puszek przeznaczone dla siostry zakrystianki i pana organisty. Poświęcone opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Za ławkami są świece na stół wigilijny (ofiara min. 7 zł). Ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

W środę rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłego Edwarda Nawalańca, a w piątek za zmarłych: Mieczysława Kęskę i Emilię Liszkę.

Od przyszłej niedzieli Tygodnik Niedziela zmienia cenę na 8 zł.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Paweł Gancarczyk, Teresa Wojnarowska, Janina Wojnarowska, Karolina Gomółka, Adam Pulit. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W najbliższą niedzielę dzieci i młodzież będą rozprowadzać odpustowe ciasta. Zachęcamy by ofiarami składnymi przy tej okazji wesprzeć duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii, a także planowany dla nich wakacyjny wyjazd nad morze.

Nasza parafia włącza się w akcję Paczuszka dla Maluszka. Zabierając bombkę można przygotować i przynieść paczkę do kościoła z przeznaczeniem dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Akcja trwa do 12 grudnia.

Pogrzeb śp. Romana Wilka będzie w czwartek o 1300, pół godziny wcześniej różaniec. Modlitwa różańcowa za zmarłego także we wtorek i środę w kościele o 1800.

W przyszłą niedzielę w Stroniu o godz. 1400 odbędzie się Dzień Wspólnoty Kręgów Domowego Kościoła. Za ławkami są do zabrania foldery dla zainteresowanych małżeństw. Wysłuchajmy teraz przedstawicieli tej grupy.