Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na rzecz P. Lachorów poszkodowanych przez pożar.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w środę – św. Leona Wielkiego, i doktora Kościoła
  • w czwartek – św. Marcina z Tours, W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Marcin. Składamy Mu serdeczne życzenia. W czwartek także obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100. Zapraszamy poczty sztandarowe, uczniów, organizacje i stowarzyszenia działające na naszym terenie oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  • w piątek – św. Jozafata, i męcz.
  • w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
  • w przyszłą niedzielę – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będziemy mogli wspomóc w tym roku mieszkańców Libanu. Zachęcamy także do pomocy potrzebującym w naszych sąsiedztwach. Nabywając Chlebki miłosierdzia zechciejmy wesprzeć potrzebujących z naszej parafii.

Jutro zakończenie Tygodnia modlitw za zmarłych. Msze św. popołudniowe jutro w kaplicy na cmentarzu i w Stroniu o 1700. 15 minut wcześniej będą czytane wypominki. Po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwą różańcową. Przez cały listopad przed Mszami wypominki i modlitwa za zmarłych.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy z Rodzicami na Mszę św. i spotkanie w środę o godz. 1700.

Jutro rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłego Zbigniewa Trystułę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Tadeusz Kożuch, Paweł Jodłowski, Stanisław Gurgul, Jacek Bugajski, Janusz Pulit. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.