Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – Uroczystość Wszystkich Świętych

Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w kościele o godz. 700, 830 i 1130 oraz o 1400 z procesją na cmentarz; w Stroniu Msza tylko o godz. 1000. Tradycyjnie w tym dniu przeprowadzona będzie na cmentarzu zbiórka do puszek przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  • we wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Msze św. w kościele o godz. 630, 730 i 1800, w Stroniu o 1700. Przed Mszami św. będą czytane wypominki.

  • w czwartek – św. Karola Boromeusza,

Msze św. w tygodniu modlitw za zmarłych w dni powszednie: w kościele i w Stroniu o 1700.
15 minut wcześniej będą czytane wypominki. Po Mszy św. w kościele procesja na cmentarz z modlitwą różańcową za zmarłych wypominanych w naszej parafii. W sobotę Msza o 1700 w kaplicy na cmentarzu. Bardzo prosimy strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa w te dni.

Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych, aby w ten sposób pomóc duszom czyśćcowym. Decyzją Stolicy Apostolskiej także w tym roku odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać w dowolne 8 dni całego listopada. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych a także wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu mogą zyskać odpust łącząc się duchowo z wiernymi nawiedzającymi cmentarz i odmawiając modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej z intencją przyjęcia Komunii Świętej, kiedy tylko to będzie możliwe.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek: w kościele od godz. 1700 i Msza św. o godz. 1800; w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630.

Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 1800.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Kacper od 800, ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1100.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę: w kościele o godz. 630, w Stroniu o godz. 800 z wypominkami przed Mszą.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Ludwikę Wilk i Zofię Więcław.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Bogdan Nalepa, Stanisław Plata, Stanisław Jedlecki, Piotr Jedlecki, Genowefa Kożuch. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W imieniu państwa Lachorów składamy serdeczne podziękowania przede wszystkim strażakom i wszystkim, którzy pomagali ratować dobytek oraz tym, którzy wspierają rodzinę w tych dniach. W przyszłą niedzielę nasze wsparcie będziemy mogli także okazać podczas zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze.