W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Łukasza Ewangelistę. Jest to patronalne święto Służby Zdrowia.
  • w środę – św. Jana Kantego,
  • w piątek – Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych
  • w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Misyjny. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na misje. W tym dniu także organizujemy kiermasz pamiątek misyjnych, z którego dochód także będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Przyszowej i w Stroniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700. W niedzielę przed Mszą popołudniową.

Spotkanie Rodziny Edmundowej w środę po Mszy wieczornej u sióstr.

Akcję Katolicką zapraszamy na Mszę i różaniec w czwartek o godz. 1700, a później spotkanie na plebanii.

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania: w kościele w poniedziałek o godz. 1530, w kaplicy w Stroniu: w piątek o godz. 1600.

W tym roku jubileusz 60-lecia życia zakonnego obchodzi s. Brygida posługująca w naszej parafii. Z tej racji sprawowana będzie Msza św. w intencji siostry jubilatki w najbliższą sobotę o godz. 1100.

Zapraszamy wszystkich parafian na tę Mszę św., w czasie której złożymy Bogu dziękczynienie za lata życia zakonnego s. Brygidy, zwłaszcza za jej obecność w naszej wspólnocie.

Dziś rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłą Emilię Liszkę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia–Wieś: Piotr Majewski, Paweł Plata, Józefa Kuchnia, Teofil Kunicki, Ryszard Zelek, Stefan Kunicki. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca odbędzie się w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1000 Należy zgłosić swoją obecność do środy internetowo (https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl)

W Domu Rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu w dniach 12-14 listopada odbędą się rekolekcje dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Rekolekcje są przeznaczone dla osób doświadczających trudu uzależnienia alkoholowego oraz od innych używek i zachowań. Podczas rekolekcji będzie możliwość spotkania z terapeutą – specjalistą od uzależnień oraz osobami, które już przeszły drogę wyjścia z nałogu. Szczegóły na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu domu rekolekcyjnego. (www.centrumopoka.pl, tel. 794 555 585)