Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się! Bóg zapłać za ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę – bł. Honorata Koźmińskiego,
  • w piątek – św. Teresę od Jezusa, i doktora Kościoła
  • w sobotę – św. Jadwigę Śląską

W sobotę swoje imieniny obchodzi s. Przełożona – Gordiana. Składamy serdeczne życzenia, obfitości Bożych łask w posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej. W intencji siostry Gordiany będziemy modlić się w sposób szczególny w najbliższą niedzielę podczas Mszy o godz. 1130.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Przyszowej i w Stroniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700. W niedzielę przed Mszą popołudniową.

W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia, cierpliwości i mądrości w trudnym zadaniu wychowywania młodego pokolenia. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli i wychowawców zwłaszcza podczas nabożeństwa różańcowego.

Zbliża się listopad. Miesiąc modlitwy za zmarłych. Imiona naszych zmarłych, których będziemy wypominać można wypisywać na przygotowanych kartkach i składać jak dotychczas u Sióstr. W Stroniu kartki można wrzucić do skrzynki w przedsionku kaplicy lub bezpośrednio u księży. Bardzo prosimy, aby zmarłych wypisywać w mianowniku.

Prosimy również o porządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu, ale tak aby nie zaśmiecać innym grobów. Nie wrzucajmy trawy do pojemników tylko pod wskazane miejsce. Do pojemników składamy tylko wypalone znicze. Prosimy w miarę możności zabierać odpady do śmieci domowych. Niech porządek na cmentarzu będzie wizytówką naszej parafii i wyrazem szczerej pamięci o zmarłych.

Egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas 8 odbędzie się w czwartek w kościele. Zapraszamy młodzież z rodzicami:

  • ze Szkoły Podstawowej w Stroniu o godz. 1430
  • ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przyszowej o godz. 1500
  • ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej (Berdychów)o godz. 1530.

Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania: w kościele w poniedziałek o godz. 1530, w kaplicy w Stroniu: w piątek o godz. 1600.

Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników (23 zł) oraz Kalendarze Misyjne (6 zł).

Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w najbliższą sobotę o godz. 500 rano z parkingu przy kościele.

Jutro rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Stefanię Leśniak.

Dziękujemy Panom: Józefowi Piszczkowi, Ryszardowi Skirlińskiemu i Janowi Wajdzie za posadzenie drzew przy plebanii oraz za inne prace na rzecz parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia-Wieś: Adam Szymczyk, Krzysztof Nowogórski, Henryk Kunicki, Stanisław Kunicki, Jan Wielek. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.