Dziś po sumie procesja różańcowa.

W ostatnią niedzielę w całej Polsce prowadzone było liczenie wiernych. W naszej parafii w Mszach uczestniczyło 1703 wiernych (o 150 mniej niż w roku 2019). Udzieliliśmy 495 Komunii świętych (o 110 mniej niż w roku 2019)

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Franciszka z Asyżu
  • we wtorek – św. Faustynę Kowalską,
  • w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Przyszowej i w Stroniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700. W niedzielę przed Mszą popołudniową.

Wszystkich chłopców z klasy 3 oraz starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na pierwsze spotkanie: w kościele w środę o godz. 1600, w kaplicy w Stroniu: w piątek o godz. 1600.

W przyszłą niedzielę Będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Ofiary do puszek na fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia” będzie można złożyć przed kościołem. Tradycyjnie w naszej diecezji ten dzień łączy się z Marszem dla Życia i Rodziny. W intencji życia, małżeństw i rodzin będziemy się modlić podczas nabożeństwa różańcowego.

Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy w dniach 16 – 17 października. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

Zapraszamy na kolejny etap, “Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba w sobotę, 16 października. Planowana trasa z Pasierbca do Opactwa Cystersów w Szczyrzycu. Dla chętnych organizowany jest transport. Wyjazd o 730. Zapisy na busa do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Koszt 20 zł. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebook’u.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia-Wieś: Mirosław Wilk, Włodzimierz Wilk, Łukasz Wiktor, Stanisław Dyrek, Józef Wilk. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 Wójt Gminy Łukowica informuje, że w związku z planowanym położeniem nawierzchni bitumicznych na całej szerokości jezdni, jutro w godz. 1200-1800 oraz we wtorek, w godz. 700–1800 nastąpi okresowe wyłączenie z ruchu odcinka drogi gminnej Roztoka–Przyszowa–Siekierczyna w Przyszowej (od Szkoły Podstawowej w Berdychowie do drogi powiatowej nr 1579K). W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, ramy czasowe mogą ulec zmianie/przesunięciu. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 22 października o godz. 1900. Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach.

Organizowana jest pielgrzymka do Medziugorie w dniach 9–15 listopada. Szczegóły w gablocie.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów pod ogólnym hasłem: „Panie, naucz nas się modlić!”, będzie podejmowana tematyka poświęcona modlitwie. Zostaną zaprezentowane tematy traktujące o biblijnych i teologicznych podstawach modlitwy, o jej rodzajach i formach oraz przebogatej tradycji modlitewnej na przestrzeni dziejów Kościoła. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.

Z pasterskim błogosławieństwem

†Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI