Bóg zapłać za ofiary składane na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Wincentego à Paulo,
  • we wtorek – św. Wacława, męcz.
  • w środę – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w czwartek – św. Hieronima, i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, , doktora Kościoła
  • w sobotę – św. Aniołów Stróżów

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek: w kościele od godz. 1700 i Msza św. o godz. 1800; w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630.

W piątek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec w kościele i Stroniu w dni powszednie po Mszy o godz. 1700 (w pierwszy piątek w kościele o 1730).

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 1800.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z Przyszowej i Stronia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w piątek o godz. 1730.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Kacper od 800, ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1100.

Zmiana tajemnic w sobotę: w kościele po Mszy o godz. 630, w Stroniu po Mszy o godz. 1700.

W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 1130 procesja różańcowa.

Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę w dniach 16 – 17 października. W programie Licheń, Niepokalanów, Warszawa. Koszt 250 zł (w cenie: autokar, nocleg, kolacja, śniadanie i 2 obiady). Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

Gratulujemy uczestnikom przejścia kolejnego etapu „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba.

W piątek rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Zofię Więcław, Ludwikę Wilk, Edwarda Nawalańca i Bronisława Jasicę, a w przyszłą niedzielę za: Celinę Kożuch i Zbigniewa Zająca.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Piotr Kurowski, Krzysztof Zygmunt, Zofia Kunicka oraz Stronie – Wieś: Andrzej Czamara, Maria Śmierciak. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia z innych instytucji:

Zapraszamy na rekolekcje „Winnica Racheli”, przeznaczone dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i pragną przejść drogę uzdrowienia. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. [Winnica realizowana jest w diecezji tarnowskiej od 2017 roku. Osoby, które do tej pory wzięły udział w rekolekcjach dają świadectwo spotkania z przebaczającym, miłosiernym Ojcem. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 1-3 października, 5-7 listopada; 3-5 grudnia w Piwnicznej. 22-24 października odbędą się także rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia.]

Sołtysi zwołują zebrania wiejskie, których tematem będzie przeznaczenie środków funduszu sołeckiego na rok 2021 i 2022 oraz informacje o projektowanym dla Długołęki wodociągu:

  • Sołectwo Długołęka–Świerkla – jutro, o godz. 1830 w Szkole Podstawowej w Długołęce–Świerkli
  • Sołectwo Przyszowa – we wtorek, 28 września o godz. 1800 w budynku Świetlicy Wiejskiej

Przypominamy, że do końca września trwa obowiązkowy spis powszechny.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

Drodzy Diecezjanie!

Papież Pius VII bullą „Studium paterni affectus” reerygował 20 września 1821 roku diecezję tarnowską i wyraził życzenie, aby dla jej potrzeb powołać do życia seminarium duchowne. W ten sposób, ów dokument stał się aktem erekcyjnym tarnowskiego Seminarium Duchownego, które w tym roku świętuje swój jubileusz 200-lecia istnienia. Świętowanie jubileuszu rozpocznie się 2 października br., od uroczystej inauguracji roku formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym. Kolejnym ważnym punktem będzie pielgrzymka kleryków, przełożonych i wykładowców do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, połączona z obchodami 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 października br. o godz. 10.30. Gorąco zapraszam na to wydarzenie wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium.

W tym jubileuszowym roku zapraszam wszystkich diecezjan do gorącej modlitwy o powołania i za powołanych. Jej wyrazem niech będą także wezwania w modlitwie wiernych o dar nowych powołań kapłańskich oraz świętość życia kapłanów. W tym wyjątkowym roku dla naszego Seminarium Duchownego, zawierzamy je opiece Trójjedynego Boga przez wstawiennictwo Maryi Matki kapłanów oraz bł. ks. Romana Sitki, rektora naszego Seminarium, męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI