Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Bóg zapłać za ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutr o – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzysze, męcz
  • we wtorek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek – św. Pio z Pietrelciny,
  • w przyszłą niedzielę – Niedziela Synodalna, Dzień Modlitw o Trzeźwość. Na sumie zaśpiewa Chór Chłopięcy. Serdecznie zapraszamy.

Zespół Synodalny zapraszamy w środę o godz. 1730 na adorację, a po Mszy spotkanie na plebanii.

Akcję Katolicką zapraszamy w czwartek. O godz. 1800 różaniec w kościele, później spotkanie na plebanii.

Organizujemy wyjazd na Spotkanie Rodzin na Jasną Górę, w niedzielę. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za udział w drodze krzyżowej na Łyżkę i wspólnej modlitwie w intencji naszej Parafii w piątek w bazylice limanowskiej.

Zapraszamy na kolejny etap, “Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba w najbliższą sobotę, 25 września. Planowana trasa z Laskowej na Pasierbiec. Dla chętnych organizowany jest transport. Wyjazd o 730. Zapisy na busa do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii i na Facebook’u.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Kazimierz Wójtowicz, Marcin Wajda, Krzysztof Woliński, Stanisław Wajda, Adam Sułkowski. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przewodnik Kalwaryjski Stanisław Mrowca organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 2 października. Wyjazd o 630. Szczegóły i zapisy u p. Stanisława, nr telefonu w gablocie (18 33 36 745)

Sołtysi zwołują zebrania wiejskie, których tematem będzie przeznaczenie środków funduszu sołeckiego na rok 2021 i 2022:

  • Sołectwo Stronie – w czwartek, 23 września o godz. 1900 w remizie OSP w Stroniu
  • Sołectwo Przyszowa II – w piątek, 24 września o godz. 1700 w Szkole Podstawowej nr 2

Wójt Gminy Łukowica informuje, że w dniach 20 – 21 września w budynku urzędu gminy będą do odebrania protokoły z szacowania szkód powstałych na skutek gradu 5 czerwca. Rolników poszkodowanych w innych zgłoszonych terminach będziemy informować w podobny sposób.

W dniach 20 września – 10 listopada na terenie Przyszowej będą prowadzone prace związane z wymianą linii średniego napięcia. Należy liczyć się z przerwami w dostawie energii elektrycznej. Aby ograniczyć długotrwałe wyłączenia na stacjach transformatorowych zostaną zamontowane agregaty. Dla ich prawidłowej pracy konieczne jest wyłączenie przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Zwracamy się z prośbą o zwrócenie uwagi czy na stacji transformatorowej, która zasila Wasz dom jest zamontowany agregat. Zwracam się także z prośbą o przychylność mieszkańców i zrozumienie, że prace służą poprawie bezpieczeństwa i minimalizacji awarii. W miarę postępu prac oddzielne brygady będą zajmować się porządkami i naprawami uszkodzeń. Dla lepszej komunikacji z mieszkańcami została uruchomiona infolinia, nr w gablocie (519 532 207). Piotr Martuszewski