Dziś w Warszawie będzie miała miejsce beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przyzywajmy w naszych modlitwach wstawiennictwa nowych błogosławionych rodaków.

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Jana Chryzostoma, i doktora Kościoła
  • we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Droga krzyżowa w kościele o godz. 545. Droga krzyżowa na Łyżkę o godz. 1430. Rozpoczęcie w kościele.
  • w środę – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną
  • w czwartek – św. Korneliusza, papieża i Cypriana,, męcz.
  • w sobotę – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski,
  • w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie

W środę rozpoczyna się Wielki Odpust w Limanowej. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Limanowej w najbliższy piątek. Wyruszymy z kościoła o godz. 1300, pójdziemy, tak jak w ubiegłym roku, przez Siekierczynę i Jabłoniec. Powitanie pielgrzymów przed Bazyliką od godz. 1630, Msza św. o godz. 1730. Na drogę powrotną będzie podstawiony autokar dla chętnych. Z racji pielgrzymki Msza w Stroniu w piątek o godz. 800. Główna uroczystość odpustowa połączona z dziękczynieniem za plony w przyszłą niedzielę o godz. 1100.

Autokarową pielgrzymkę do Limanowej organizujemy dla Ministrantów i Lektorów z Przyszowej i Stronia oraz dla DSM i PDMD w sobotę. Szczegóły u ks. Kacpra i s. Gordiany.

Dzieci z kl. III wraz z rodzicami zapraszamy w ramach przygotowania do I Komunii św. na Mszę świętą i spotkanie w środę o godz. 1800.

Zapraszamy na Spotkanie Rodzin na Jasną Górę, w niedzielę 26 września. Zapisy w zakrystii.

Jutro rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za †Stefanię Leśniak, a od środy za †Zbigniewa Trystułę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Józef Król, Artur Duda, Józef Biel, Rafał Kunicki, Krzysztof Kunicki. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jest organizowana wycieczka do Sanktuarium w Świętej Wodzie – Białystok w dniach 14 i 15 września. Organizatorem jest Maxbus Pan Bogda Pietra. Szczegóły w gablocie. (Zapisy u p. Krystyny Olesiak tel. 667 891 003; wyjazd z poniedziałku na wtorek o 300, powrót w czwartek o 400. Koszt 100zł. Wyjazd z parkingu obok kościoła)