Bóg zapłać za ofiary do puszek Caritas na rzecz migrantów i uchodźców z Afganistanu.

Nowenną do Opatrzności Bożej przygotowujemy się do beatyfikacji sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna w dni powszednie po Mszy porannej, dziś przed Mszą o godz. 1500.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Msze św. w kościele o godz. 630 i 1800, w Stroniu o 1800. Po mszach poświęcenie ziarna siewnego.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 23 zł.

Organizujemy wyjazd autokarowy na Spotkanie Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 26 września. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 500 rano. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł.

Dziś rozpoczynają się poza parafią msze gregoriańskie za zmarłą Emilię Liszka, a 1 września rozpoczęły się msze za zmarłego Edwarda Nawalańca.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Irena Gurgul, Celina Gurgul, Krystyna Gurgul, Stanisława Gurgul, Tomasz Wilk. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie internetowej (wt.diecezja.tarnow.pl)

Organizatorzy biegu „Tropem Wilczym” informują, że w niedzielę, 12 września w godz. 1200 – 1245 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym. Są jeszcze wolne miejsca – można się zapisać. Zachęcamy mieszkańców do kibicowania na trasie biegu lub na parkingu przy szkole podstawowej.