Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek Caritas będziemy mogli wesprzeć migrantów i uchodźców z Afganistanu.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, i dok. Kośc.

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy w środę, 1 września. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów na Msze święte o godz. 800:

  • w kościele dla Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Przyszowej
  • w kaplicy dla Szkoły Podstawowej w Stroniu.

Po Mszy spotkanie z wychowawcami w klasach. Z powodu sytuacji epidemicznej w spotkaniu w szkołach uczestniczą uczniowie bez rodziców. Szczegóły na stronach internetowych szkół.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek: w kościele od godz. 1700 i Msza św. o godz. 1800; w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630.

Do chorych udamy się w piątek: ks. Proboszcz od 830, ks. Marcin od 1100, ks. Kacper od 1330.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę: w kościele po Mszy o godz. 630, w Stroniu po Mszy o godz. 800.

Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami ze Stronia i Przyszowej na Mszę św. i pierwsze spotkanie w kościele:

  • uczniowie klas 8 w czwartek o godz. 1800
  • uczniowie klas 7 w piątek o godz. 1800

W środę rozpoczną się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Wiktorię Leśniak, Mieczysława Kęskę, Celinę Kożuch, Józefę Pietrzak, Jana Żelazko i Józefę Wilczyńską, a w piątek za zmarłych: Józefa Jasicę i Sławomira Salamona.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom z Kasprzakówki: Paweł Gurgul, Stanisława Gurgul, Zbigniew Gurgul, Katarzyna Pacholarz, Maria Gurgul. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Tradycyjnie organizowany jest wyjazd na ogólnopolskie dożynki do Częstochowy w najbliższą niedzielę. Informacje i zapisy u p. Stanisława Sewiło. Nr telefonu w gablocie. (516 320 636)