Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 1500 sprawowaną w intencji wszystkich mieszkańców Parafii – dziękczynienie za zbiory, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zachowanie od klęsk żywiołowych z intencji Sołtysów i Rad Sołeckich. Po Mszy dożynki na placu obok szkoły.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • we wtorek – św. Jacka,
  • w piątek – św. Bernarda, opata i dok. Kościoła
  • w sobotę – św. Piusa X, papieża

Dziękujemy wszystkim, którzy nabywając odpustowe cukierki wsparli Liturgiczną Służbę Ołtarza ofiarami wysokości 3743,50 zł. Za część tej kwoty zostały zakupione zielone sutanki dla ministrantów. Bóg zapłać.

Do przyszłej niedzieli można się jeszcze zapisać na wyjazd na wejście Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 700 z parkingu przy kościele. Koszt 50 zł.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Tomasz Szczęsny, Stanisław Dara, Krzysztof Kunicki, Paweł Kunicki, Wiesław Fryzowicz. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę przy naszym kościele w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Punkt szczepień czynny w godzinach od 800 – 1600.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy przypomina, iż do 31 sierpnia 2021r. można składać wnioski o dożywianie dzieci na bieżący rok szkolny, a do 15 września 2021r. można składać wnioski o stypendium socjalne