W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, i męcz., Patronkę Europy
  • we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
  • w środę – św. Klarę,
  • w sobotę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, i męcz.
  • w niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 1500 sprawowaną w intencji wszystkich mieszkańców Parafii – dziękczynienie za zbiory, z prośbą o błogosł. Boże i zachowanie od klęsk żywiołowych z intencji Sołtysów i Rad Sołeckich. Po Mszy dożynki na placu obok szkoły.

Gratulujemy uczestnikom przejścia ostatniego południowego etapu „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba. Na kolejny etap do Limanowej zapraszamy 28 sierpnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Liturgiczną Służbę Ołtarza nabywając odpustowe cukierki.

Organizujemy wyjazd na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do najbliższej niedzieli.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Łukasz Dynowski, Wioletta Pietrzak, Zofia Sędzimir, Teofil Sułkowski, Michalina Leśniak, Stefan Leśniak. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serwis legalizacji gaśnic zaprasza we wtorek w godz. 800 – 1600 przy sklepie Hitpol.