W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę – św. Jana Marię Vianneya,
  • w piątek – Uroczystość Odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 700, suma o 1100 i o 1800. W Stroniu o godz. 1700. Słowo Boże będzie głosił
    Marcin Skirliński. Podczas Mszy św. o godz. 1100 będziemy dziękować Bogu za 25 lat życia kapłańskiego naszego rodaka – ks. Zbigniewa Kożucha. Po Mszy procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów. Zapraszamy orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Podczas odpustu oraz w najbliższą niedzielę będziemy mogli wesprzeć Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Ministranci i Lektorzy, przy wyjściach z kościoła będą rozprowadzać cukierki odpustowe. Niech nasze wsparcie będzie wyrazem wdzięczności za ich gorliwą posługę w czasie każdej Mszy św.

Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej we wtorek o godz. 1600.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie specjalnej spowiedzi w piątek, ale spowiedź przed odpustem: w kościele w środę i czwartek od godz. 1700 i Msza św. o godz. 1800; w Stroniu w czwartek od godz. 1600 i Msza św. o 1630.

Do chorych udamy się wyjątkowo w czwartek od godz. 830.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę: w kościele po Mszy o godz. 630, w Stroniu po Mszy o godz. 800.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłych: Annę Biernat, Marię Sędzimir, Zofię Więcław i Jana Frączka, jutro za zmarłą Celinę Kożuch, a od środy za Stefanię Leśniak, Emilię Liszka i Zbigniewa Trystułę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Andrzej Gurgul, Stanisław Gurgul, Marek Urbaniak-Miś, Jan Dynowski, Mariusz Sędzimir. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.                                                                              

Zapraszamy na kolejny, ostatni południowy etap, „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba w najbliższą sobotę, 7 sierpnia z Piwnicznej–Zdrój na szczyt gór lubowelskich Eliaszówka (1023 m n.p.m) na granicy polsko–słowackiej. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 800 w Piwnicznej. Dla chętnych organizowany jest transport. Wyjazd o 710. Zapisy na busa do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebook’u.

Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską Grupy 15 – św. Jacka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, w Domu Pielgrzyma przy Bazylice w Limanowej o godz. 1700. Zapraszamy uczestników. Zapisy na pielgrzymkę i autokar na wyjazd w 5 dniu pielgrzymki oraz na wejście dla pielgrzymów pieszych w trakcie spotkania przedpielgrzymkowego.

W czasie ostatnich burz na skutek pożaru zniszczeniu uległy sprzęty rolnicze i budynek gospodarczy u p. Marii Opieli z d. Biskup z Przyszowej. W związku z tym zechciejmy wesprzeć poszkodowaną ofiarami do puszek Caritas w przyszłą niedzielę.

Dziś w świetlicy wiejskiej w Młyńczyskach w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Punkt szczepień czynny w godzinach od 800 – 1300.

Starosta Limanowski informuje, że w związku z planowanym położeniem nawierzchni całą szerokością jezdni, w dniach 4 i 5 sierpnia (wtorek, środa), w godz. 800 – 2000 nastąpi wyłącznie z ruchu drogi od mostu Berdychowie do centrum Przyszowej. Prosimy o korzystanie z innych połączeń. Będzie także wyznaczony objazd przez Roztokę. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość.