Niedziela Synodalna

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Z woli Papieża Franciszka przeżywamy dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Dziś po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów.

Przy wyjściach z kościoła będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek poszkodowanych przez nawałnice w Polsce i Europie. Bóg zapłać także za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

• jutro – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • w czwartek – św. Marty, Marii i Łazarza
  • w sobotę – św. Ignacego z Loyoli,

Witamy w naszej parafii uczestników kolejnych grup rekolekcji oazowych. Życzymy Wam dobrego wypoczynku i owocnie przeżytych dni w naszej Parafii.

Codziennie w innej parafii w całej naszej Diecezji przez cały rok jest prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu. Taki dzień w naszej parafii przypada w sobotę. O prowadzenie adoracji w kościele prosimy Roże Różańcowe z poszczególnych rejonów. Zapraszamy na adorację mieszkańców według porządku:

• O godz. 630 – Msza św.
  • 700 – 800 – Stronie
  • 800 – 900 – Przyszowa koło Drogi oraz Długołęka
  • 900 – 1000 – Berdychów; Podkanina, Bucznik, Leszcze, Wilcza Góra i Kierków
  • 1000 – 1100 – Cydzówka i Okręglica
  • 1100 – 1200 – Wolica i Cabałówka
  • 1200 – 1300 – Msza św. młodzieży oazowej
  • 1300 – 1400 – Wądole i Zagórze
  • 1400 – 1500 – Górki I i II
  • 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Jan Liszka, Zofia Leśniak, Witold Dzięgiel, Grzegorz Gurgul, Marek Gurgul. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.