Przeżywamy Niedzielę Synodalną. Spotkanie Zespołu Synodalnego dziś na plebanii o 1700.

Msze św. za tydzień jak w każdą niedzielę. Nie będzie już w kościele Mszy św. o godz. 1000.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • jutro – św. Ireneusza, i męcz.
  • we wtorek – Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze św.: w kościele o 630, 1100 i 1800, w Stroniu o 900 i 1700. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.
  • w piątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej
  • w sobotę – Święto św. Tomasza, Apostoła

Członków Caritas i Rodziny Edmundowej zapraszamy na spotkanie na plebanii w środę po Mszy wieczornej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek: w Stroniu od godz. 1600 i Msza św. o 1630, a w kościele od godz. 1700 i Msza Św. o godz. 1800.

W piątek udamy się do chorych od godz. 830.

Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę w kościele po Mszy o 630, w Stroniu po Mszy o 800.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego etapu Rodzinnego Pielgrzymowania. Kolejny etap z Barcic do Piwnicznej 10 lipca.

Dziś rozpoczynają się poza parafią Msze gregoriańskie za zmarłą Ludwikę Wilk, a od czwartku za zmarłych: Józefę Pietrzak, Teresę Jedlecką, Wiktorię Leśniak i Emilię Liszkę.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Jacek Kowalczyk, Stefan Kunicki, Gracjan Wojtaszczyk, Franciszek Saska, Marek Saska. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Urząd Gminy informuje mieszkańców zainteresowanych przyłączeniem do projektowanej sieci gazowej, że w środę, 30 czerwca od godz. 800 w budynku Urzędu Gminy (niski parter – wejście od strony Hitpolu) będzie przyjmował pracownik gazowni w sprawie podpisania umów w zakresie projektowanej sieci).