Msze św. dziś i za tydzień jak w każdą niedzielę, z dodatkową Mszą w kościele o godz. 1000.

Zachęcamy dziś do modlitwy za zmarłych. Procesja na cmentarz po Mszy o godz. 1500.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 • jutro – św. Alojzego Gonzagi,
 • w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin
  Proboszcza. Składamy ks. Proboszczowi serdeczne życzenia i polecamy w naszych modlitwach. Jako wspólnota parafialna będziemy modlić się w int. ks. Proboszcza szczególnie podczas Mszy świętej w przyszłą niedzielę o godz. 1130.
 • w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte na zakończenie roku:
  • Szkoła Podstawowa w Berdychowie – w czwartek o godz. 1800
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Przyszowej – w piątek o godz. 800
  • Szkoła Podstawowa w Stroniu – w piątek w kaplicy o godz. 1000

Zapraszamy grono pedagogiczne, uczniów i rodziców. Zachęcamy do spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego w kościele w środę i czwartek o 1700, w Stroniu w czwartek od 1600 do 1630.

 • w przyszłą niedzielę – Niedziela Synodalna. Spotkanie Zespołu Synodalnego na plebanii w przyszłą niedzielę o godz. 1700.

Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na różaniec we wtorek o 1800 w kościele, a po nim na spotkanie na plebanii.

W najbliższą sobotę, 26 czerwca, zapraszamy na drugi etap „Rodzinnego pielgrzymowania” Beskidzką Drogą św. Jakuba z Podegrodzia do Barcic. Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 900 w Podegrodziu. Zapisy na busa do czwartku, 24 czerwca w zakrystii lub kancelarii. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebook’u.

W tym tygodniu troskę o kaplicę powierza się rodzinom ze Stronia k. Rzeki: Jerzy Kunicki, Jan Kunicki, Artur Kunicki, Wojciech Kunicki, Tadeusz Sułkowski. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.